EnglishRussianUkrainian

Туреччина

dominikana
Домінікана
10.09.2016
tailand1
Таїланд
10.09.2016

Туреччина


Туреччина – це не тільки сонце, пляжі і дискотеки, а й давня культура. У цій країні є такі архітектурні пам’ятники, на які необхідно подивитися навіть людям, котрі побували в Елладі або Китаї. Країна, в якій мріють провести свій відпочинок мільйони людей. Для кого-то ця мрія втілюється в реальність, комусь щастить менше, але факт залишається фактом: Туреччина – це рай на землі.
Географія
Туреччина – міжконтинентальна країна. Азіатська частина Туреччини (розташована на Анатолійському плоскогір’ї) становить 97% держави і відділена від європейської частини Туреччини Босфорським протокою і Мармуровим морем. Площа Туреччини становить 783 562 кв км. Із заходу країна омивається Егейським морем, з півночі – Чорним морем і Середземним морем – з півдня. На сході країни переважає гірський рельєф, тут же протікають річки Євфрат і Аракс, і знаходиться найвища точка країни – гора Арарат (5 137 м).
Клімат
Клімат країни середземноморський. Найсприятливіший час для відпочинку в Туреччині – період з квітня по травень і з вересня по жовтень. Погода в цю пору року має до екскурсій по Стамбулу, а центральна Анатолія радує прохолодою. Щоб уникнути москітів до Туреччини слід приїжджати до середини червня. Для пляжного відпочинку дуже вдалий час – з середини травня до вересня, коли на узбережжі Середземного моря стоїть тепла погода. На Чорне море найкраще приїжджати з квітня по вересень.
Митні обмеження
Безмитно можна ввозити в країну: тютюнові вироби (200 сигарет, 5 сигарил, 10 сигар і 200 г тютюну) алкогольну продукцію (1 пляшку 1 л або 2 пляшки по 700 мл вина) 5 флаконів парфумів (120 мл) подарунки на суму 300 євро 1 кг кави, 1 кг кавового напою, 500 г чаю, 1 кг шоколаду медикаменти для особистого користування. Заборонені до ввезення: зброя наркотичні речовини м’ясні продукти.
Чайові
У недорогих ресторанах «на чай» можна залишати кілька монет. В інших закладах 10-15% від суми рахунку. Дорогі ресторани зазвичай включають чайові в суму рахунку. Носіям в готелі залишають 3% від вартості номера.
Покупки
Деякі магазини Туреччини повертають частину витрачених на товари грошей, для цього необхідно отримати в магазині чек на повернення, поставити на ньому печатку на митниці і відправити його на адресу магазину після повернення додому.

×